Enota Križe

Križe so naselje pod jugozahodnim vznožjem Kriške gore.

Na obrobju naselja stoji enota Vrtca Tržič, enota Križe.

Enota Križe je obdana z velikim na novo ograjenim travnato-asfaltnim igriščem, kjer si otroci razvijajo in krepijo gibalne zmožnosti. Veliko možnosti za gibanje in igro na prostem, pa imajo otroci tudi v bližnji in daljni okolici, saj enoto obdajajo polja in travniki.

V enoti imamo 8 oddelkov; po en oddelek otrok starih 1 – 2 leti, 4 – 5 let, 4 – 6 let in 5 – 6 let ter po dva oddelka otrok starih 2 – 3 leta in 2 – 4 leta.

K enoti Križe spada tudi dislocirana enota Pristava, v kateri bosta tekom šolskega leta napolnjena dva oddelka otrok starih 1 – 2 leti.

Okolje nam nudi bogate možnosti za sodelovanje. Najtesneje sodelujemo z  osnovno šolo, gasilskim in planinskim društvom in različnimi obrtniki.

Vrtec Tržič je javni zavod. V njem je vključenih več enot.

Uprava: Vrtec Tržič Enota Palček Cesta Ste Marie aux Mines 28 4290 Tržič