Ob svetovnem dnevu športa smo se otroci in vzgojitelji enote Križe zabavali v najrazličnejših dejavnostih. Otroci iz Oranžne igralnice so stvar vzeli čisto zares in nanizali kar nekaj zanimivih doživetij, povezanih s športom. Po zajtrku so se seznanjali z različnimi žogami – košarkarskimi, teniškimi in nogometnimi. Okrasili so okna s pisno pobarvanimi žogami izpod rok malih umetnikov. Nato so se razgibali s tekom po atletski stezi Športnega parka Križe ter se naučili športni pozdrav Hip, hip, hura! Po prihodu v vrtec so se pridružili športnemu direndaju na igrišču.

Pred vrtcem so se otroci iz starejših oddelkov razgibali na različnih gibalnih postajah, ki so bile skozi njihovo doživljanje slišati takole:

• Poglej, kako vozimo buče!
  • Plezat že znamo, je fejst lahko.
  • Kle smo se pa šli sladoredarje, sam kepce niso šle ven, a veš, k jih je blo treba dat v vedro.
  • Kokice smo delal, so vse padle ven. Jest bi še to delala.

Mlajši oddelki so svoje gibalne spretnosti krepili na poligonu. V zunanjem ustvarjalnem kotičku pa so uživali ob vrtljivem barvanju ter krepili znanje matematike.

Zapisale Nina Založnik, Gabrijela Štrukelj in Tina Klemenčič