Na pobudo otrok smo v roza igralnici izpeljali projekt Slovenija. Spoznali smo slovensko zastavo in jo likovno upodobili. Izdelovali smo izdelke iz slanega testa ter naravnega materiala, na podlagi tega, kar je otrokom najbolj všeč v Sloveniji. Izdelali smo različne plakate, nastale so lepe risbice, pogovarjali smo se o različnih vrstah vod, ki nas obdajajo, se preizkusili v znanju grafomotorike z motivi Slovenije ter se na koncu odpravili na raziskovalni izlet, v mesto Tržič, kjer smo s pomočjo delovnih listov poiskali nekatere znamenitosti našega mesta. Ustvarili smo razstave ter se naučili kratko gibalno-peto pesem, z naslovom Slovenija. Veliko smo se naučili, in še danes, ko se odpravimo na sprehod, opazimo značilnosti naše dežele.

SLOVENIJA

Imamo sonce in soline,

pa lepe reke in kotline.

Oblaki prekrivajo našega junaka,

to je Triglav, ki nam veselo pomaha.

Vrtec radi imamo,

v obliki kokoške nas v Evropi poznajo.

Najraje se mi otroci igramo,

in tudi jedi naše Slovenije že poznamo.

A za konec vam povemo le to,

da naša srca imajo rada Slovenijo.

Zapisali: Tina Lasnik in Diana Donoša